03-79676196 palapes@um.edu.my

KEPIMPINAN PALAPES UM

Home / Tentang PALAPES UM / Kepimpinan PALAPES UM

SENARAI KOMANDAN

  • YM Kept (K) Prof DiRaja Ungku Abdul Aziz (1st Dec 1983 – 24th Oct 1988)
  • YBhg Kept (K) Dr Syed Hussin Al Attas (25th Oct 1988 – 16th Jan 1991)
  • YBhg Kolonel (K) Dato' Dr Taib Othman (17th Jun 1991 – 10th April 1994)
  • YBhg Kept (K) Tan Sri Dato' Dr Hj Abdullah Sanusi Ahmad (29th Oct 1994 – 8th March 2000)
  • YBhg Kept (K) Dato' Prof Dr. Anuar Zaini bin Md Zain (9th Mac 2000 – 31st Mac 2003)
  • YBhg Kept Dato' Prof Dr. Hashim bin Yaakob (1st April 2003 - Mei 2005)
  • YBhg Kolonel (K) Datuk Rafiah Salim (Mei 2005 - 7 Mac 2008)
  • YBhg Kolonel (K) Tan Sri Prof. Datuk Dr Ghauth Jasmon ( 8 Mac 2008 – until present)
  • YBhg Kolonel (K) Tan Sri Prof, Dr. Mohd Amin Jalaludin  (8 Nov 2013  - 31 Okt 2017)
  •  YBhg Kolonel (K) Datuk Ir. (Dr) Abdul Rahim Hj Hashim (1 Nov 2017 – sekarang)

SENARAI TIMBALAN KOMANDAN

  • Lt Kol Prof Dr Dato’ Zainal bin Kling (7th Feb - 1980 - Oct 1994)
  • Lt Kol Md Afandi Bin Hj Awang (Oct 1994 – 18th Aug 2001)
  • Lt Kol Prof Madya Dr Hassan Basri bin Awang Md Dahan (19th Aug 2001 – 9th Jan 2007)
  • Lt Prof Madya Dr Johan Shamsuddin Bin Sabarudin ( 9th Jan 2007 – 31 Ogos 2013)
  • Lt Kol Prof. Madya Dr. Abdul Halim Mokhtar (2 Sep 2013 - sekarang)

SENARAI KETUA JURULATIH

  • Lt Kol Mohd Hashim bin Hamzah (1 Jan 2008 – 30 April 2013) 
  • Mej Ahmad Azali bin Jaya (30 April 2013 – 31 disember 2015)

  • Mej Hasril bin Mohamad (1 Jan 2016 -  28 Feb 2019)

  • Lt Kol Abu Samah bin Md Noh (1 Mac 2019 - 22 Julai 2020)

  • Mej Ibrahim Khalil b. Abd Halim (22 Julai 2020 - sekarang

SENARAI AJUTAN

  • Kapt Abd Rahim bin Suprat (15th Aug 2004 – 15 Jun 2013)
  • Kapt Kamarul Zaman bin Zainol Abidin (16 Jun 2013 – 31 Dis 2015)
  • Kapt Muhammad Fikri bin Mohamed Ramle  (1 Jan 2016 – 1 Julai 2018)
  • Kapt Muhammad Feroz Khan bin Teslim Khan ( 2 Julai 2018 – 31 Dis 2018
  • Kapt Muhammad Shazwan bin Shafeii (1 Jan 2019 - 19 Ogos 2020)

SENARAI SARJEN MEJAR REJIMEN (SMR)

  • PW I Norazri bin Sokor ( 23 Mei 2012 – 11 Mei 2014)
  • PW I Mohd Azira bin Mat Ghani (11 Mei 2014 – 31 Dis 2015)
  • PW I Mushaidi  bin Ismail ( 1 Jan 2016 – 31 Dis 2017)
  • PW I Abdul Hadi bin Dul Mulok ( 1 Jan  2018  - 30 Jun 2019)

SENARAI PENOLONG PENDAFTAR

  • Mejar Mohd Nazar bin Ali (7th Oct 2005 - 31 Ogos 2013)
  • Lt Mohd Nasarizal bin Nazaruddin PSSTLDM (B) ( 2 Sep 2013 - sekarang)
Last Updated: 03/09/2020